E-commerce, tedy prodej a nákup online s využitím internetu (1), to jsou nejenom eshopy prodávající zboží a služby koncovým zákazníkům (B2C), ale také online prodej mezi firmami (B2B), případně elektronické aukce a tržiště.

Mezi nejznámější a největší firmy působící v e-commerce patří Amazon, Alibaba či eBay (2).

Podívejme se na 7 dobrých důvodů, proč rozjet svou kariéru či podnikání v oblasti e-commerce:

1. E-commerce je perspektivní obor

Neustále roste počet lidí, kteří realizují své nákupy online a roste také jejich útrata. Objem e-commerce trhu se tak v ČR meziročně zvýšil o 24% na více než 100 miliard Kč v roce 2016 (3).

A je jisté, že poroste i dále. Pokud se tedy zaměříte na e-commerce, nemusíte se obávat, že by vaše znalosti a dovednosti nebyly náležitě využity.

2. Nedostatek odborníků

Prodejem či nákupem online se dnes zabývá čím dál více firem. Nejde jen o více než 38 tisíc e-shopů (3). Firmy, které ještě nedávno využívaly jen konvenční kamenné prodejny, se pouštějí do prodeje přes internet.

Dá se říci, že odborníky na e-commerce bude potřebovat prakticky každá firma. A opravdu není snadné je najít. O tom svědčí nepřeberné množství zajímavých nabídek na zaměstnání v této oblasti (4).

3. Vysoké mzdy

Běžný plat konzultanta v menší digitální agentuře je 37 tisíc Kč (5).
Typický plat Digital Marketing Manažera je ovšem 75 tisíc Kč za měsíc. Vysoká poptávka navíc tlačí platy vzhůru (6).
Tato čísla nepotřebují další komentář.

4. Možnost práce z domova

Pro řadu je lidí je možnost práce z domova cenným benefitem, který si svou důležitostí nezadá s výší mzdy. A co teprve pro maminky na mateřské, nebo s malými dětmi…

9 z 10 zaměstnavatelů v e-commerce (přesněji 92 %) přitom povoluje alespoň částečný home office. Nejčastěji se tato možnost týká marketérů, a to v 94 % e-commerce firem (7).

5. Možnost rozjet vlastní podnikání

Rozjet vlastní podnikání je vždy náročné. Výhodou podnikání na internetu jsou ovšem poměrně nízké vstupní bariéry. Při volbě vhodné e-commerce platformy a jejím napojení na důležité systémy jako CRM se náklady mohou pohybovat jen v tisících korun.

Podobně i chytrá komunikace s využitím sociálních sítí nemusí být příliš nákladná. Jen vědět jak na to…

6. Prestiž

Rozumět businessu na internetu, online marketingu, zkrátka být odborníkem na e-commerce je prostě IN. Zeptejte se svého okolí 🙂

7. Zábava

Pokud vás internet baví, trávíte čas na sociálních sítích… proč si z koníčka neudělat práci?

Není nic lepšího, než mít práci, která je pro vás současně i zábavou.